Pomoc muži rovná

„Není dobré, aby byl člověk (muž) sám. Učiním mu pomoc jemu rovnou.“ Bible, Genesis 2,18

Podíváme-li se do Bible, byl nejprve stvořen muž. Bůh, Stvořitel, ale viděl, že není dobré, aby byl sám. A tak mu ve své lásce touží dát pomoc. Adam měl v tu dobu za úkol pojmenovat vše živé, takže viděl všechny živé organismy na Zemi. Ale ani jeden mu nemohl být pomocí. V tu chvíli přichází na scénu Bůh a z Adamova žebra vytváří ženu. Adam je z ní nadšený a nachází v ní pomoc sobě rovnou.

Opakovaně zde zaznívá (Gen 2) spojení „pomoc jemu rovná“. Zvláštní, že? V dnešní době často bereme pomocníky jako druhořadé, není in pomáhat, dobrovolničit. Pomocné práce požadují spousty splněných úkolů za malou mzdu. Slovo pomoc zaznívá z médií hlavně při katastrofách a tragédiích. Bible nám ale ukazuje jiný význam. Kontext příběhu prozrazuje, že Adam byl bez Evy osamocený, vše musel zvládat a neměl se o koho opřít. Eva má tuto prázdnotu, toto místo zaplnit. Staví se po bok svému muži a společně vyrážejí pečovat o svěřené území.

Co nám tento příběh říká dnes? Nám ženám připomíná, že jsme stvořeny pro své muže, že jim nemáme vládnout, ponižovat je, shazovat, ale že jim máme být oporou, pomocí, máme vytvářet prostor, kde se oba budeme cítit dobře. No, a mužům připomíná to samé jen vůči ženám…

Pokud přemýšlíte, jak být svému muži oporou, sledujte tyto stránky. Již brzy zde bude pár nápadů 🙂
Na YouTube

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: