Naše tělo

I nastal v zemi hlad. Tu Abram sestoupil do Egypta, aby tam pobyl jako host, neboť na zemi těžce doléhal hlad. Když už se chystal vejít do Egypta, řekl své ženě Sáraji: „Vím dobře, že jsi žena krásného vzhledu. Až tě spatří Egypťané, řeknou si: ‚To je jeho žena.‘ Mne zabijí a tebe si ponechají živou. Říkej tedy, žes mou sestrou, aby se mi kvůli tobě dobře dařilo a abych tvou zásluhou zůstal naživu.“ (Bible, Genesis 12,10–13)

Upřímně, nečekala jsem, že toto téma přijde tak brzy. Tím dnešním tématem totiž chtě nechtě je intimita, manželství, sex.

Když se podíváme do Bible, je toho plná. Co tedy má intimita co dělat s ženou, mužem, pomocí?

Pokud se podíváme na úryvek uvedený výše, čiší z něj strach. Ten strach ovládá Abrama a tím i Sáraj (pro souvislosti doporučuji přečíst celou 12. kapitolu knihy Genesis). Možná si říkáte, že s tím Sáraj nemohla nic dělat. Já si ale myslím, že mohla.

Minule jsem psala o zázraku mlčení. Teď ale k němu není prostor. Jde totiž o tělo ženy, o její duši, o její srdce. Jak se asi Sáraj cítila, když se jí Abram tak snadno vzdal? A co teprve, když se nepoučil a udělal to znovu (Genesis 20,1-18)?

Ó, jak ta se asi cítila zrazená! Možná rozumově chápala důvody, ale její srdce to nechápalo. Není snad Abram jejím mužem? Nevěří snad Hospodinu, který má větší moc než farao? Nespojil je snad tento Bůh poutem manželství a věrnosti?

V dnešní době mnoho žen zachází se svým tělem ještě hůře. Střídají partnery, sex na jednu noc není výjimkou. Společnost bere sex jako prostředek zábavy, jen málo filmů či knih neobsahuje „postelové scény“. Kdo čeká do manželství, je divný. Proto vás všechny chci povzbudit – čekejte, stojí to za to; buďte věrné svému muži, tak nás Bůh stvořil (jako muže a ženu a nikoho dalšího); ozvěte se, pokud se vás váš manžel bude chtít vzdát jako Abram Sáraj, je to vaše právo.

Věřím, že žena, která ví, že její tělo je Boží dar a chrám a podle toho se sebou zachází, je požehnáním svému muži i svému okolí. Její jistota a sebevědomí uklidňuje a povzbuzuje, dává odpočinutí, radost, dodává odvahu, pokoj a mění okolnosti (viz Rút či Ester).
Na YouTube

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: