Za táborem

„Když má žena výtok, totiž svůj pravidelný krvavý výtok, bude v období svého krvácení nečistá sedm dní. Každý, kdo by se jí dotkl, bude nečistý až do večera.“ Bible, Leviticus 15,19

ÁÁÁ, taky vás ten verš tak vytáčí? Jak může Bůh, který nás stvořil, říct, že jsme nečisté jenom proto, že zrovna máme své dny? Proč Bůh tímto výrokem odsoudil žít menstruující ženy za táborem? Vždyť je to on, kdo nás takové stvořil! Proč by stvořil něco, co pak prohlásí za nečisté? To je přece hrozné!!

Právě ta neodbytná otázka „proč?“ mě přivádí k odpovědi. Představte si, co vše musí žena, jejímž domovem je stan a je vlastně neustále na cestách, zvládnout každý den. Ráno vstane, následuje hygiena, nakrmení celé rodiny, sbalení stanu a všeho majetku, celodenní putování, do toho péče o děti, rozhovory se spoustou dalších lidí, zase příprava jídla pro celou rodinu, večer postavení stanu a konečně spánek. A další den znova.

V době svého krvácení je tato žena nečistá – kdo se jí dotkne, je nečistý, čeho se ona dotkne, je nečisté. Vše nečisté se musí umýt a až do večera je to stejně nečisté. V tomto případě je lehčí, když žena je za táborem a nic nedělá. Jedinou její starostí pak je se postarat sama o sebe.

A teď, holky, ruku na srdce. Když to máte a bolí vás břicho, záda, hlava, jste bez nálady, nebo i když je vše ok a vlastně máte pocit, že se nic neděje, nebyly byste rády aspoň chvíli samy? Nemáte někdy potřebu jen tak se někde zavřít a být jen samy se sebou? Nerušené? Bez povinností? Já teda jo.

Toto mě přivádí k názoru, že Boží výrok o „nečistotě ženy“ nebyl myšlen jako hanba a potupa, ale jako ochrana a pomoc. Proto chci každý měsíc vyrazit za svůj tábor povinností, odpočívat a starat se jen o sebe. Vám všem pak přeji, abyste i vy našly čas, kdy nebudete ničím a nikým rušeny.

1 komentář: „Za táborem

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: