Pokoj

„Když ty se modlíš, vejdi do svého pokojíku, zavři za sebou dveře a modli se k svému Otci, který zůstává skryt; a tvůj Otec, který vidí, co je skryto, ti odplatí.“ Bible, Evangelium podle Matouše 6,6

Před svatbou jsme s manželem v rámci předmanželských setkání měli každý sepsat seznam dvaceti věcí/činností, které bychom v manželství rádi dělali. Přiznám se, že ne všechny si pamatuji. Jednu si však vybavuji velmi živě.

Já, která se na manželství těšila mimo jiné proto, že budeme konečně pořád spolu, jsem se donutila do seznamu napsat „víkend, kdy budeme sami bez toho druhého“. Můj důvod byl, že je to v Bibli (1.Kor 7,5) a asi se to bude manželovi líbit (to víte, že líbilo, měl to ve svém seznamu na jednom z předních míst). Ve skutečnosti jsem si to neuměla moc představit a moc jsem si přála, aby se to nikdy nestalo.

Jenže, stalo se. Manžela jsem nejdřív sprdla na dvě doby (a to už byl napsán článek Zázrak mlčení). A následně jsem objevila kouzlo samoty. Možnost být sama s Bohem, nepřemýšlet, kdy se manžel vrátí domů, jestli je uvařeno. Jen chválit a modlit se. Byl to skvělý čas a já se těším na další takový! Můj muž se vrátil povzbuzen, obohacen, těšící se na mě.

Čím dál tím víc si uvědomuji, jak jsme jako ženy poznamenané dnešní dobou. Jsme zvyklé, že zvládáme a děláme vše, co naši muži. Nasekáme dřevo, vedeme firmu, dojdeme na jižní pól, přidáme se ke kdejaké výpravě. Je to krásné a zároveň nebezpečné. Naši muži potřebují být sem tam sami, bez ženy ve svém okolí. Potřebují přejít hory jen v partě chlapů. Potřebují mít vlastní prostor.

Dáme jim ho? Zvládneme je pustit a nekontrolovat? Dovolíme jim být muži nebo jen s muži? Umíme se zavřít samy do pokojíku a vyprovodit své muže modlitbou?

P.S.: Zajděte na divadelní hru Caveman či si přečtěte jednu z těchto knížek: Již nikdy více milý křesťanský chlapec, Pozor, srdce muže.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: