Inspirace III

„Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich.“ Bible, Evangelium podle Matouše 18,20

Už o mně víte, že mou velkou životní inspirací je modlitba a Bible. Studovat Bibli a modlit se můžeme, a máme, jak o samotě, tak ve společenství. K tomu nás Bible, potažmo Ježíš, přímo vybízí.

Nechci dnes psát o důležitosti společenství ani o tom, že by každý z nás měl mít kolem sebe lidi, se kterými svou víru sdílí a modlí se s nimi. O tom možná jindy. Ráda bych vám dnes představila časopis, který mě pravidelně povzbudí, usvědčí, ukáže mi, že podobné problémy řeší více křesťanů, a v neposlední řadě mi připomene, že není na místě sedět doma na zadku a truchlit, že nemám co podniknout.

Tím časopisem je Život víry. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je mezidenominační, a není tedy vázán na jednu církev či sbor. Najdete v něm rozhovory s lidmi různých povolání, recenze nově vydaných knížek či filmů s křesťanskou tematikou. Nechybí témata k modlitbám, komentáře k aktuální situaci u nás i v zahraničí. Stálicí jsou též novinky z Izraele.

A co na něm nejvíce oceňuji já? Aktuálnost, čtivost, pravidelnost, s jakou ho najdu v poštovní schránce, a v neposlední řadě přehledný seznam akcí, které se konají v Česku či na Slovensku.

Pokud tedy trpíte pocitem, že nevíte, co se děje ve světě křesťanství, a stejně jako já neradi brouzdáte vodami internetu, tento časopis může být cestou, jak z toho ven 🙂

Je krásné vidět, jak rozmanití, a přesto jednotní v Duchu svatém jsme.

2 komentáře: „Inspirace III

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: