Dcera živého boha

I řekl Bůh: „Buď světlo!“ A bylo světlo.“ Bible, Genesis 1,3

Slovo, má velkou moc. Slovem Bůh učinil Zemi, slovem Adam s Evou pojmenovali vše živé, slovem Satan svedl Evu. Slovem odsuzujeme i budujeme. Slovem vyjadřujeme podstatu věcí, slovem se dorozumíváme. Slovům rozumíme.

Pokud řeknu: „Jsem žena“, všichni ví, že tím zároveň říkám, že nejsem muž, že mohu otěhotnět, že nikdy nezažiji poluci, že nejsem fena, že se se mnou mohou ostatní dorozumět lidskou řečí a spoustu dalšího.

Stejné to je, když řeknu: „Jsem člověk.“ Tato věta definuje mé postavení nejen v rámci ekosystému (nejsem ryba, mluvím, přemýšlím, patřím mezi vrcholové predátory, stavím města a jezdím autem), ale též vyjadřuje mé postavení v rámci duchovního světa. Říkám tím, že nejsem anděl, nejsem démon, nejsem bůh. Jsem člověk. A jako takový mám nějaké postavení, moc, autoritu, povinnosti i možnosti.

V Lukášovi 6,45 čteme: „Jeho ústa mluví, čím srdce přetéká.“ Je tím vyjádřeno to, že čeho jsme plni, čemu věříme, to z nás jde ven, tím žijeme.

Pokud tedy o sobě říkáme: „Jsem dcera krále.“ (což je pravda), žijeme i s omezeními, která to přináší. Ptáš se jaká? Je to prosté. Král má moc ve svém království, za jeho hranicemi už není tak velká. Hospodin je králem svého království. Je ale to království všude na zemi? Nemyslím si. Jeho moc, jako krále, mimo území tohoto království klesá.

Jestliže ale žiji v pravdě toho, že jsem dcera živého boha (Hospodina, Římanům 9,26; Ozeáš 2,1), hranice neexistují. Hospodin je bohem na nebi, na zemi i pod zemí. Jeho moc jako boha je neomezená, neplatí pro něj žádné hranice. A jestliže neplatí pro něj, neplatí ani pro mě, jeho dceru. A to je důvod, proč o sobě tvrdím: „Jsem dcera živého Boha.“ Pokud tomuto věřím, pak mám stejnou moc, autoritu, postavení, povinnosti i možnosti jak v Božím království, tak v království tmy, jak v církvi, tak doma či v práci.

Slovy „Jsem dcera živého Boha.“ vyjadřuji svou podstatu a rozumí tomu všichni – andělé i démoni, Hospodin i Satan. Vyjadřuji tím své postavení, svou příslušnost, prosazuji svá práva a nároky. Říkám tím, že odmítám žít ve lži a bezmoci.

Holky, ženy, nenechte si nalhávat cokoli jiného. Pokud nevidíte pravdu o svém životě, utíkejte k Bohu, k milujícímu otci a proste ho, aby vám ji nejen ukázal, ale i dal prožít. Buďme takovými ženami, jakými nás Bůh stvořil.

1 komentář: „Dcera živého boha

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: