Moc, nebo bezmoc?

„Těm pak, kteří ho přijali a věří v jeho jméno, dal moc stát se Božími dětmi.“ Evangelium podle Jana 1,12

Hospodin mě stvořil jako ženu, jelikož jsem přijala Ježíše jako svého spasitele, mohu se nazývat Božím dítětem, ok. Ale co z toho plyne? Co to znamená? Jakou moc jsem dostala?

Viděly jste film Ben Hur? V tomto příběhu se hlavní hrdina, Juda Ben-Hur, velmi dobře postavený Žid, neshodne se svým přítelem s dětství – Římanem Messalou, a je jím poslán na galeje. Zde zachrání život jinému Římanovi a ten ho adoptuje. Z Judy Ben-Hura, otroka židovského původu, se tedy stává Quintus Arrius ml., velmi dobře postavený svobodný římský občan. Po svém návratu do Jeruzaléma jde navštívit Messalu. Nechá se představit jako Quintus Arrius ml. Větší překvapení Messala nemohl čekat,… (scénu si můžete pustit zde, stojí to za to).

Zkusme to převést do úvodní situace. Je tu nějaká žena, nic moc nezmůže, strach ji ovládá, pýcha taky, má tendenci hledat lásku, kde se dá,… Ta stejná žena ale přijme Ježíše jako spasitele, stane se Boží dcerou. Strach, pýcha, pocit méněcennosti, její staří „přátelé“ ji nepoznávají. Nebo poznávají, ale ona ví, že je nemusí poslouchat. Že našla jiného, věrného, lepšího přítele. Že už nemusí žít ve strachu. Také ví, že najednou to je ona, kdo má větší moc. Že Duch svatý skrze její víru uzdravuje, činí zázraky, přináší evangelium.

Juda Ben-Hur zdědil postavení a bohatství. Boží děti dědí moc. Moc Ducha svatého.

 

„Ježíš přistoupil a řekl jim: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte je ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku.“ Matouš 28, 18-20

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: