Inspirace IV

„Blaze tomu, kdo čte, i těm, kteří slyší slova tohoto proroctví a drží se toho, co je v něm napsáno. Ten čas je blízko.“ Bible, Zjevení 1,3

Pisatel zaznamenal tato slova na sklonku 1. století našeho tisíciletí. Kdo zná Bibli, ví, že kniha Zjevení popisuje události, které nastanou před druhým příchodem Ježíše Krista a také ty, které nastanou po něm. Jestliže před 2000 lety bylo řečeno, že tyto dny přijdou brzy, jak to, že tak málo z nás zná tato proroctví a pídí se po jejich vysvětlení a očekává jejich naplnění?

Možná jste zaznamenali před nedávnem reklamu na film Zjevení: nevěsta, šelma a Babylon. Nebo jste se setkali s vysvětlením, že papež František je onen obávaný antikrist (např. zde). Jenže,… Kde autoři berou jistotu, že to tak je? Jak to, že vysvětlují jedno znamení bez souvislosti s ostatními? A proč většina výkladů knihy Zjevení úplně opomíjí to, že popis posledních dnů Bible zaznamenává i na jiných místech (evangelia, Daniel, Izajáš,…)?

Přesně tyto otázky jsem si kladla před několika měsíci. Věděla jsem, že já nemám na to Bibli studovat a srovnávat a porovnávat a zkoumat a rozebírat tak, abych dala puzzle těchto proroctví dohromady )nemám tu správnou trpělivost a vytrvalost). A tak jsem se jen modlila, aby to někdo udělal (za mě, že jo) a já si výsledek mohla přečíst.

A víte co? Loni vyšla kniha Vytržení, jejíž autor Sergej Miháľ si dal tu práci a porovnával a dohledával. K jednomu momentu našel vždy několik dokladů v Bibli. Dal si tu práci, že prozkoumal historii a budoucnost znamení na nebi v rámci 5000 let a toto vše porovnával opět s Biblí. Přes to všechno je z knihy cítit pokora. Autor sám několikrát zdůrazňuje, že nejde o dogma, jen o jeden z výkladů.

S klidným srdcem tedy doporučuji knihu všem, kdo si kladou podobné otázky jako já. Jo a doporučuji ji taky těm, kdo si myslí, že Bible je jen soubor pohádek, předpokládám totiž, že po jejím přečtení radikálně změní názor. A to je dobře 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: