Dar

„Proto ti připomínám, abys v sobě rozněcoval ten Boží dar, který jsi přijal skrze vkládání mých rukou.“ Bible, 2. list Timoteovi 1, 6

Jako ženy jsme dostaly celou řadu různých darů. Ptáte se jakých? Otevřete namátkou Bibli a určitě nějaký najdete. Pokud nemáte po ruce Bibli, koukněte alespoň na seznamy, které vytvořily mé drahé sestry v Kristu.

Tyto dary můžeme rozdělit do několika skupin. Do první z nich patří ty, které jsou nám dány, protože jsme ženy: krásná, usměvavá, půvabná. Další vyplývají z našich vztahů: milovaná, milující, pomoc muži rovná. A v neposlední řade jsou to pak ty, které přijímáme a klademe na ně větší důraz poté, co svůj život svěříme Kristu: svatá, bdělá, bohabojná.

Skrze písmo jsme vyzývány, abychom v darech rostly. Jak? Tím, že je budeme mít neustále na mysli, že se nevzdáme. Možná na někoho 30x vyletíme, protože nás naštval, ale po 31. to zvládneme. Možná jsme Božími dcerami na shromáždění či na kafi s věřící kamarádkou, ale jsme jimi i jinde?

Já sama s tím má problém. Než dojedu do práce, je ze mě učitelka a Boží dcera je někde v nedohlednu. Přesto vím, že jí jsem i ve chvíli, kdy učím. Každé ráno odcházím z domu s tím, že zůstanu Boží dcerou celý den. Někdy to jde lépe, někdy hůř. Ale odmítám to vzdát. A stejné je to i s tím ostatním. Miluji lidi stále? Ne, padám v tom. Jsem statečná a odvážná? Jak kdy. Důstojná? Půvabná? Věrná?

Každá máme svá obdarování, která máme rozvíjet a růst v nich. Proto se tě na konec ptám, jaká jsou ta tvoje?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: