Vděčnost

„Za všech okolností děkujte, neboť to je vůle Boží v Kristu Ježíši pro vás.“ Bible, 1. list Tesalonickým 5,18

Tento týden začal učitelům školní rok. Přípravný týden, kdy ještě nejsou ve škole děti, nás zastihl po mnoha týdnech volna odpočaté, ale totálně nepřipravené. Jasně, všichni s návratem do práce počítáme, ale naše tělo ne. A naše mysl? Tak ta už vůbec.

Nevím, jak na jiných školách, ale u nás je tento týden zpravidla týdnem porad, seminářů, diskuzí, reflexí, pohledů do budoucna, studia nových podmínek hodnocení, a až někde na konci je osobní příprava učitele na školní rok (aktualizovat seznamy studentů, připravit alespoň pár prvních hodin,…).

Ve chvíli, kdy jsem obdržela plán na letošní přípravný týden, hlavou mi proběhla tato myšlenka: „To se zbláznili? Celý týden kecy, kecy, kecy, nuda, kecy, nuda, nuda. Kdy se jako máme připravit na těch 10 vyčerpávajících měsíců? Nebo alespoň na první den?!?“ A hned po ní tiché, lehounké připomenutí: „Za všech okolností děkujte,…“ Následoval krátký rozhovor s Bohem:

Já: „To si děláš srandu! Za co mám děkovat?“
Bůh: „Děkuj za všech okolností.“
Já: „Tohle nejde! To je tortura! Za co mám být vděčná?!?“
Bůh: „Děkuj za všech okolností.“
Já: „Tak mi ukaž za co mám tento týden děkovat!!! Tady nic není!!!“
Bůh: „Děkuj za všech okolností.“

A tak jsem začala děkovat. Za práci. Za manžela. Za kolegy. Za to, že studenti přijdou až další týden. Za omalovánky, které můžu na poradách vybarvovat. Za vlastní stůl. Za ne tak hrozně nudné porady. Za materiály z loňska. Za to, že už nejsem nejmladší učitelka na škole. Za to, že se o těch poradách mohu v Duchu modlit. Že je se mnou. Že mě nikdy neopustí,…

Kolikrát se necháme strhnout myšlením tohoto světa. A to i když nikdo v okolí není. Nadáváme, špačkujeme, jsme nespokojení, nevděční. Mračíme se na všechny okolo a oni na nás. Přitom stačí tak málo! V modlitbě, s vděčností stále znovu a znovu nechat Boha obnovovat naši mysl.

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: