Má skála, můj hrad

„On je má skála, má spása, můj nedobytný hrad, mnou nic neotřese.“ Bible, Žalmy 62, 7

Tento krásný, ba přímo nádherný verš napsal nejspíše král David. Kdo alespoň trochu zná biblické příběhy ví, že David neměl jednoduchý život. Byl pasáčkem ovcí, nebyl dostatečně mužný, aby šel bojovat za svého krále, tentýž král ho pak velmi krutě a dlouho pronásledoval. Aby přežil, musel porušit Boží příkazy o obětovaném chlebu, předstírat bláznovství, živořit v jeskyních… A přesto dokázal svého Boha chválit těmito slovy plnými důvěry.

Nedávno nastala situace, kdy jsem byla na dně. Málo jsem spala, řešila řadu nečekaných věcí. Připadala jsem si, že se mi vše sype z rukou. Znáte ten stav? Podvědomě víte, že to není tak hrozné, ale vám to v tu chvíli přijde skoro jako konec světa… Tak tak jsem se cítila.

Když se mě kamarádky zeptaly, zda je vše ok, usmála jsem se a řekla, že ano. Když se mě zeptala má nejbližší přítelkyně, odpověděla jsem totožně, jen jsem dodala, že jsem moc unavená. Když se mě zeptal můj manžel, chtěla jsem řešit všechno možné, jen jsem si nechtěla přiznat, jak se cítím a co prožívám.

A pak? Pak to přišlo. Se slzami na krajíčku jsem svému muži přiznala, že už nemůžu. Že potřebuji pomoc. A ta přišla. Věci se vyřešily. Mně se ulevilo. Tíha světa už neležela na mně…

Od té doby mi v hlavě zní výše citovaný verš a já vím, že mým hradem a skalou je nejen Hospodin, ale i můj muž, o kterého se mohu kdykoli opřít.

 

PS: Manželství mě učí tomu, že velká část toho, co je v Bibli popsána jako vztah mezi Bohem a lidmi (člověkem), je paralelou toho, co zažíváme ve vztazích (a v manželství obzvlášť). Tohle je tedy jen malá ukázka toho, co mi Hospodin za posledních pár měsíců ukázal 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: