Offtopic… Člověk nebo Hospodin?

„Nestaví-li dům Hospodin, nadarmo se namáhají stavitelé. Nestřeží-li město Hospodin, nadarmo bdí strážný.“ Bible, Žalm 127,1

Naše země má za sebou volby do poslanecké sněmovny. Předvolební kampaně byly bouřlivé, povolební diskuze jsou též. Před volbami  jsem na FB u svých přátel sem tam zaznamenala nějaký ten politicky orientovaný příspěvek, po volbách jich je mnohonásobně více. Já osobně jsem tím vším dost netknutá, k volbám mě musel manžel takřka dokopat (ale jsem moc ráda, že to udělal). O to víc mě ale mrzí, co jste vy, mí věřící FB přátelé schopni napsat.

V Bibli je jasně napsáno, že pokud nad městem (státem) nebdí Hospodin, je jedno, jak se snažíme jej ubránit. Stejně tak, je zde napsáno, že se máme modlit za své vedoucí (nadřízené, lidi ve vládě). Dále máme děkovat v každém čase.

Prorok Abakuk (3, 17-18) napsal:

I kdyby fíkovník nevypučel, réva nedala výnos, selhala plodnost olivy, pole nevydala pokrm, z ohrady zmizel brav, ve chlévech dobytek nebyl, já budu jásotem oslavovat Hospodina, jásat k chvále Boha, který je má spása.“ Bible, Abakuk 3,17-18

Chápeme to? Já ne! Já si takovou situaci ani neumím představit! A přesto byl Abakuk připraven Hospodina oslavovat,…

Co se stalo mně (nám)? Vlastně nic moc. Ano, nevyhrála strana, které jsem dala hlas. Ano, nesouhlasím s metodou, jakou jsou přerozdělovány mandáty ve sněmovně. Ano, nesouhlasím s tím, aby vládu sestavoval trestně stíhaný člověk. Ano, vím, že hesla volební kampaně málokdy dojdou naplnění. Ano, nevím, které strany dodrží své slovo.

Je to ale důvod k zoufání? Je to důvod ke stížnostem? Je to snad důvod k beznaději?

Pokud nepřineseme naději a chválu, radost a žehnání do této země my, tak kdo?

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: