Dům versus domov

„Moudrá žena buduje svůj dům, kdežto pošetilá jej vlastníma rukama boří.“ Bible, Přísloví 14, 1

Po svatbě jsme se s manželem sestěhovali do bytu 2kk v Praze s tím, že se co nejrychleji chceme přestěhovat do vlastního. Byt byl v paneláku, přesto byl hezký – pár let po rekonstrukci, nové podlahy, nová kuchyň i koupelna. Přes silnici byla Modřanská rokle, lesopark cca 4×4 km. Člověk by řekl, že jsme si neměli na co stěžovat.

Přesto jsme (nebo alespoň já) nebyli spokojení. Stále jsme mysleli na to, kam se přestěhovat, kde postavit či koupit domek. Jak co nedříve zmizet z Prahy a bydlet ve vlastním. Naděje se střídala s beznadějí. Stále jsme zjišťovali nové a nové informace. Občas bylo hledání a zařizování všeho okolo ubíjející. Přesto mě to naplňovalo víc, než se starat o byt, kde jsme bydleli. Proč?

Ten krásný byt se totiž nikdy nestal naším domovem. Nepřirostl nám k srdci. Uklízet ho a spravovat mi bylo za těžko. Být moudrou ženou, která buduje svůj dům se mi spíš nedařilo, než dařilo – proč kupovat záclony? K čemu řešit stolek ke křeslu? Já tu nechci být!

Ani ne před měsícem jsme se přestěhovali do vlastního domku – na vesnici, se zahradou. Jak na domě, tak na zahradě nás čeká hodně práce. A to jak stavebních úprav a oprav, tak samozřejmě neustálého uklízení, sekání zahrady, štípání dříví,… Ale já se na to těším.  Ten dům je totiž i mým domovem. Je místem, kde bych ráda zůstala řadu let, vychovala zde své děti a každým dnem toto místo zvelebovala. Je místem, které toužím s Boží pomocí budovat.

A tak, milé ženy, přeji i vám, abyste co nejdříve našli svůj domov. Je jedno, zda to bude byt či dům. Hlavně, ať tam jste spokojené, umíte si tam představit budoucnost a toužíte to místo neustále zkrášlovat.

2 komentáře: „Dům versus domov

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: