Když Bůh zavolá…

„Ježíš k nim přistoupil a řekl: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Proto jděte. Získávejte mi učedníky ze všech národů, křtěte je ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého a učte je zachovávat všechno, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všechny dny až do skonání světa.““ Bible, Evangelium podle Matouše 28, 18-20

Hned po svatbě (vlastně ještě před ní) jsme se s manželem domluvili, že bychom rádi co nejdříve koupili dům se zahradou. Po určitém čase jsme se pro jeden rozhodli a začli podnikat potřebné kroky k jeho koupi. Celou tu dobu jsme vše předkládali Bohu. Hlavně to, že chceme, aby onen dům byl především jeho domem a sloužil mu.

V létě / na podzim 2017 jsme tedy na jednu stranu dělali vše pro koupi domu a na druhou stranu vše pro to, abychom mohlli odjet na misii – dvouletou. Nějak nás lákalo oboje, oboje mělo své překážky i otevřené dveře. Já osobně na tu misii chtěla hodně, i ze sobeckých důvodů.

Nakonec Bůh vše krásně propojil, jednu cestu uzavřel a druhou otevřel. Koupili jsme dům a zjistili, že na misii teď není ten pravý čas.

Přesto jsem moc vděčná za dobu, kdy jsme o misii přemýšleli. Otřevřelo nám to oči, zjistili jsme, jaké jsou možnosti (a že jich je!). Rozhodli jsme se, že ji chceme podporovat jak jen to půjde a že přijmeme to, že máme v tuto chvíli bý „misionáři“ v našem českém národě, ve vesnici, kde bydlíme, v práci, kde pracujeme, v rodině, do které patříme.

Všechny z vás bych ráda povzbudila do toho, aby se zamyslel a sám za sebe se modlil, kam přesně Bůh povolává vás. Toto hledání je čas plný radosti i poznávání sám sebe a svého vztahu s Bohem, přehodnocování dosavadního života.

Pro inspiraci přidávám pár odkazů:
Blog našich přátel, co jsou teď na tři měsíce v Indii
Společný blog lidí, co vyrazili na misii v rámci Generation Transformation
Salesiáni Dona Bosca trochu jinak

A jedna písnička na závěr 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: