Dá-li Pán

„A nyní vy, kteří říkáte: „Dnes nebo zítra půjdeme do toho a toho města, zůstaneme tam rok, budeme obchodovat a vydělávat“ – vy přece nevíte, co bude zítra! Co je váš život? Jste jako pára, která se na okamžik ukáže a potom zmizí! Raději byste měli říkat: „Bude-li Pán chtít, budeme naživu a uděláme to neb ono.“

Bible, list Jakubův 4,13-15

Určitě to znáte – na něco se hodně těšíte, podřídíte tomu kde co, trošku si celou věc vysníte a pak dopadne vše úplně jinak. Přesně toto se mi stalo a přece to bylo jiné, než kdy jindy.

Běžně na takovouto změnu reaguji podrážděně, jsem naštvaná na sebe, na okolí, na Boha, prostě na všechno a všechny. Zklamání střídá výčitky a zase zpět. Co se ale stalo nyní?

Na Duchovní obnovu žen jsem se těšila asi tak od konce té poslední. Zajistila jsem, abych mohla jet i s malým, v té době asi čtyřměsíčním dítkem. Moje tchyně s tchánem se navíc rozhodli mi akci zaplatit jako dárek k narozeninám. (Díky Bože za vyslyšení tiché modlitby, abych to nemusela platit!) Vše tedy do sebe zapadalo a já neviděla důvod, proč nejet. Místo krásného hotelu na Vysočině, jsem ale strávila víkend na dětské JIPce.

Vysněná změna, že? Já jsem za ní ale stále vděčná. V nemocnici jsem zažila svou vlastní duchovní obnovu a zjistila několik důležitých věcí:

  1. To, že nečtu Bibli každý den, je jen moje lenost a dítě je jen výmluva. Můžu ji totiž číst s ním/jemu.
  2.  Modlitba? To stejné jako čtení z Bible.
  3. Chvála? Také.

A hlavně:

Bez Božího požehnání a milosti nemůžeme vůbec nic.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: