Genesis 3,12

Člověk odpověděl: „Žena, kterou jsi mi dal, aby při mně stála, ta mi dala z toho stromu a já jsem jedl.“

Bible, Genesis 3,12

Adam a Eva, člověk a jeho žena, dnes bychom mohli říct muž a jeho manželka, Bohem spojeni. Hospodin dal člověku ženu, aby mu byla pomocí, oporou. Měla z něj dostat to nejlepší, podpírat ho v jeho nejistotě. Měla v něm mít zastání. Místo toho tu čtu větu plnou obvinění.

Čtu tu větu pořád dokola, zas a znova. Nikdy pro mě nebyla aktuální tak, jako teď. Brala jsem ji jako součást starého příběhu o tom, jak přišel do světa hřích, jak člověk odpadl od Boha. Nic, co by se mohlo týkat mě. Nemohla jsem se mýlit víc.

Nejdřív jsem si představila, jak (skoro) každý den vařím svému manželovi a on to vždycky bez reptání sní, i když se to nepovede, nebo je to jídlo pro děti (takřka bez koření a soli, rozuměj). A pak mi to došlo. Vždyť já ho pořád krmím! Ne jídlem, ale svými myšlenkami, pocity, emocemi, náladami, názory, postoji. Přijde z práce a mě se pusa nezavře, dokud mu všechno neřeknu. A to mu z toho tak půlku přes den napíšu! Holky, nehráblo by vám z toho? Neudělaly byste taky raději to, co chce, ačkoli s tím nesouhlasíte, jen abyste měly klid?

Mně jo. Takže si dávám za úkol nechat se víc „krmit“ svým mužem 😉

PS: Lásko, vím, že to čteš. Připomeneš mi to sem tam? Díky!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: