Genesis 3,2

Žena hadovi odvětila: „Plody ze stromů v zahradě jíst smíme.“

Bible, Genesis 3,2

Ta žena nevěděla, kým je ten had. Prostě se jen tak dala do řeči s tím, koho potkala. Ano, je zvláštní se zakecat s hadem. Dnes by to asi jen tak někdo neudělal, ale to je vedlejší.

Kolikrát se i já zakecám s náhodným kolemjdoucím – sousedem, sousedkou, kamarádkou, turistou… Je to logický. Jsem celé dny doma s dětmi, tak jsem ráda, když mohu mluvit s někým dospělým o něčem jiném než jsou děti, plíny, hračky a jídlo.

Zjistila jsem ale, že je to velké pokušení, které nezvládám. Jestliže mám svědčit i Bohu celýn svým životem, měla bych o něm svědčit i v těchto rozhovorech. A to nedělám. Naopak. Velmi snadno přijímám téma dané druhými. A stjené je to i s názorem. Žena věděla, že ovoce z toho stromu nemá jíst. Já vím, že nemám jen tak tlachat, pomlouvat nebo kritizovat. A stejně to dělám. Najednou, z ničeho nic. Jen přistoupím na téma rozhovoru, začnu pokyvovat hlavou a jsem v tom. Zas a znova. A pak? Pak mi je špatně. Ze sebe samé. Z toho, že jsem opět neposlechla Boží slovo. Že jsem promarnila rozhovor i čas.

Z toho vyplývá, že není radno se jen tak někde zakecat. A když se to stane, mělo by být mou prioritou pustit do toho rozhovoru Boha a ne ho táhnout vlastní silou. Věřím, že stačí i jedna krátká rychlá modlitba v duchu. Vždyť Hospodin slyší.

Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: