Genesis 3,6

Žena viděla, že je to strom s plody dobrými k jídlu, lákavý pro oči, strom slibující vševědoucnost. Vzala tedy z jeho plodů a jedla, dala také svému muži, který byl s ní, a on též jedl.

Bible, Genesis 3,6

Shrňme si to. Žena se prochází po zahradě, zakecá se s hadem a přijme jeho názor ohledně ovoce ze zakázaného stromu. Utrhne ovoce a protože je dobré, dá ho ochutnat i svému muži. To, zda muž byl či nebyl u jejího rozhovoru s hadem, ponechám stranou a třeba se na to jednou v Nebi zeptám přímo aktérů, nebo taky ne. 🙂

Jako hlavní myšlenku tohoto verše totiž vidím to, že žena jednala podle toho, co se jí líbilo. Ovoce ji lákalo, hadův názor ji podpořil, a ona konala. Svého muže se nezeptala. Znáte to? Já jo.

Jeden příklad z posledních dní. Narazila jsem na jeden online kurz. Líbí se mi, láká mě. Podle popisu i referencí nabízí přesně to, co bych chtěla. Nabízí to, co by mi pomohlo s tímto webem, jak to rozhýbat, přilákat lidi, zvednout návštěvnost. Slibuje „vševědoucnost“. Hej, nejradši bych ho hned zaplatila a nedočkavě čekala na začátek!

No, naštěstí máme s manželem společné finance a ten kurz není za pár babek. Takže jsem mu o tom musela chtě nechtě říct. A díky jeho otázkám se znova zamyslet. A tím se vrátit k tomu, proč že tento blog píši, a jak jsem to chtěla mít (a věřím, že i mám mít) nastavené. Jsem opět na začátku, u toho, co mi Hospodin dal za úkol a začínám vidět, že ten kurz není jeho cesta.

Co tím chci říct? Co si chci zapamatovat? Pokud se mi něco hodně líbí, něco mě hodně láká, něco vyypadá jako pro mě naprosto dokonalé, je dobré o tom někomu říct a ne hned jednat. Zklidnit se, poodstoupit, vyslechnout názor někoho jiného, modlit se a pak až teprve jednat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: