Genesis 6,18

S tebou však učiním smlouvu. Vejdeš do archy a s tebou tvoji synové, tvá žena i ženy tvých synů.

Bible, Genesis 6,18

Zajímavá situace. Bůh Hospodin a Noe uzavírají smlouvu. Ta se ale netýká jen jich, ale i Noemovy ženy, jeho synů a jejich žen. Zvláštní že?

Tento verš podle mě nádherně popisuje, jaký je Hospodin. To, jak moc je plný lásky, milosti a slitování. On nikdy nechce požehnat jen jednomu člověku, ale všem. Nestačí mu jeden vykoupený národ, ale ve svém synu nabízí vykoupení všem lidem jakékoli národnosti, rasy i etnika.

On uzavřel smlouvu s Noem, ale její platnost rozšířil na celý jeho dům. S Abrahamem uzavřel smlouvu, která se týkala Abrahamových dětí a dalších generací víc, než samotného Abrahama. Udělil požehnání Jákobovi, Josefovi, Davidovi, Šalamounovi. Zmocnil Mojžíše, Árona i Jozua. Povolával jednoho soudce za druhým, stejně tak proroky a krále. Vyslyšel Chanu, když prosila o dítě. A vyslyšel svého syna Ježíše, když ho prosil, aby mu daroval ty, kdo v něj věří.

Takový on je. Slyší. Odpovídá. Zmocňuje. Povolává. Žehná. Nechce nás zničit, ani zahubit. Nechce vyhladit stvoření, dílo svých rukou. Naopak se o nás stará, jak jen může. Jak mu to dovolíme. A má pro každého nabídku smlouvy o vzkříšení a věčném životě. On ji už podepsal. Podepíšeme ji ale my?

Já ji už podepsala. A moc si přeji, aby to tak bylo i u vás. Je to totiž ta nejlepší smlouva, kterou vám kdy kdo nabídne. Je plná lásky a milosti. Stačí svými ústy vyznat, že Ježíš je Pán pánů a Král králů a věřit, že je Božím synem, který se obětoval za tvé hříchy. To je naším podpisem. Vším ostatním tě pak už provede ten, jemuž věříš.

Pokud máš jakékoli otázky, nebo nevíš, kde získat o „podpisu“ této smlouvy více informací, napiš mi. Ráda se ti budu věnovat. Nebo se ozvi lidem z hledamboha, jsou super :).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: