Genesis 7,7

Před vodami potopy vešel Noe a s ním jeho synové i jeho žena a ženy jeho synů do archy.

Bible, Genesis 7,7

Noe má smlouvu s Bohem. Aby ale platila, musel postavit loď a nastoupit do ní. A s ním jeho žena, synové a snachy. Fajn, splněno. A co dál? Byla tu všechna zvířata, vždy pár o jednoho druhu. Kolik jich bylo, nevím. Ale nepředpokládám, že by na té lodi měl každý svou kajutu s postelí, stolkem a nějakou tou skříňkou na oblečení.

Ta loď nebyla ani odhlučněná! Měla jen jedno malé okénko! Takže si to představte. Nespočet ufuněných zvířat, tma, resp. světlo asi tak ze svíček či nějakých lampiček a k tomu jen sedm dalších lidí. Navíc příbuzných! Když se na to podíváme ze strany synovy ženy, tak tam měla švagry, švagrové, tchýni a tchána. Vysněná společnost, že?

A jak dlouho spolu byli? 14 měsíců. V arše, a pak až do smrti. Protože na Zemi po potopě byli jen oni a jejich děti. Nic moc. Mám ponorku, jen si to představím.

Co si z toho beru? Velkou vděčnost. Vděčnost za to, v jaké době žiji. V jaké svobodě žiji. Vděčnost za volnost pohybu, za možnost vidět se s kamarády. Vděčnost za telefony, Skype a další možnosti komunikace na dálku. Vděčnost za mou rodinu. Vděčnost za Boží slib, že takovou potopu už nikdy nedopustí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: