Genesis 7,13

Právě toho dne vešli Noe i Šém, Chám a Jefet, synové Noeho, i žena Noeho a tři ženy jeho synů s nimi do archy.

Bible, Genesis 7,13

Já vám nevím. V příběhu Noeho, archy a záchrany jeho rodiny se ta část o ženách opakuje několikrát. Pořád dokola. Ve třech kapitolách pětkrát, jestli dobře počítám. Z toho, jak rozumím Bibli, mi vyplývá, že pokud se něco opakuje, je to fakt důležité. Jako hodně důležité.

A ono je. Stejně jako když Hospodin povzbuzoval Jozua, aby se nebál a byl rozhodný a udatný. I tady nám ta informace je povzbuzením. Proč? Protože je tady zaznamenaná informace o vztahu muž – žena. Pokud by byli zachráněni jen Noe a jeho synové, moc by si nepomohli. A naopak, pokud by se chtěla zachránit jen žena a její snachy, archu by nedokázaly postavit.

Muž a žena se nádherně doplňují. K tomu byli stvořeni. Ženy doplňují muže a naopak. Každý má svou roli. Jedinečnou roli. Jak píše apoštol Pavel, žena by bez muže nebyla (protože z něj byla stvořena) a muž bez ženy také ne (protože žena je ta, v jejímž lůně roste nový život). A toto nelze nahradit. Žádná operace, žádná léčba z člověka nestvoří druhé pohlaví. Žádný druhý táta či druhá máma nenahradí mámu či tátu. To jsou ďáblovy lži. Lži o nároku člověka na svobodu a svobodné rozhodnutí ve všem. Ale tak to není.

Bible jasně říká, že člověk byl stvořen k obrazu Božímu, že jako muž a žena byl stvořen. A tak to má být. V tom je svoboda. Svoboda je v tom, přijmout se jako Boží stvoření a Boha jako Stvořitele. Přijmout Ježíše Krista jako Pána a Spasitele. A přijmout Ducha svatého jako společníka a průvodce. Jen v tom jsem nalezla svobodu a osvobození.

Pokud i ty chceš tuto svobodu nalézt a nevíš jak začít, můžeš se mi ozvat nebo se podívat na tyto stránky, kde se ti budou věnovat skvělí lidé (chvíli jsem tam taky dobrovolničila a prošla pár kurzů, takže mohu jen doporučit 🙂 ).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: