Genesis 8,16

„Vyjdi z archy, ty a s tebou tvá žena i tvoji synové a ženy tvých synů.“

Bible, Genesis 8,16

Noemova žena byla v arše zavřená dlouhých 14 měsíců. A pak přišel pokyn, aby vyšla ven. Kam ale? Do úplně nového světa. Do světa, který fungoval jinak než ten, ve kterém vyrostla. Nejenže přežila jen její rodina, ale i celá Země fungovala jinak. Najednou tu byl déšť, roční období, potřeba dělat zásoby, možnost jíst maso zvířat. Zkrátka všechno bylo naprosto jinak.

Takto velkou změnu jsem nezažila a asi ani nezažiji, dokud nevstanu z mrtvých. Přesto v mém životě byly změny, kdy jsem jen tušila, co mě čeká. Svatba a společný život s mým mužem. První zaměstnání. První dítě. Druhé dítě. Psaní blogu. A především vydání života Kristu Ježíši.

Všechny tyto změny mají společné jmenovatele. A tím je jednak rozhodnutí, jednak vyjití. Můžete stát na skále rozhodnutí skočit dolů do vody, ale dokud neskočíte, je to k ničemu. Můžete vědět, co po vás Hospodin chce, ale dokud to neuděláte, neplníte jeho vůli (jo, znám to).

Noe, jeho žena, synové i snachy znali Boží vůli a plnili ji. V důvěře vykročili z archy a nechali se vést. Rozhodli se a své rozhodnutí uskutečnili. A díky tomu jsem tu teď já i ty. Proto bych i já chtěla vždy vykročit tam, kam mě Hospodin volá, i kdyby to bylo do naprostého neznáma.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: