Genesis 8,18

Noe tedy vyšel a s ním jeho synové a jeho žena a ženy jeho synů.

Bible, Genesis 8,18

Noe vyšel. Jak prosté. Slyšel Boží hlas, dostal úkol a splnil ho. A pak mohl dostat další a další a další. Kolikrát dostanu úkol, a nesplním ho, protože přemýšlím, co bude pak? Docela často. Jenže jak pak mohu dostávat další úkoly a posouvat se z místa? Jak mohu dosáhnout Božích zaslíbení, když ani nevykročím? Nijak. A mohu to zazlívat jedině sobě.

Před několika lety jsem si kladla otázku, jak být Boží ženou. Takovou ženou, jak mě Bůh stvořil, jak to zamýšlel. A odpovědí byl úkol začít psát blog. A napsat zamyšlení na každý verš v Bibli, kde je slovo žena. Použít vyhledávač, najít první takový verš a psát. Jenže já se koukla i na ty další verše. A znejistěla jsem. Nevěděla jsem, co k nim mám napsat. Dívala jsem se dál než na krok před sebe a přestala Bohu věřit. A přestala blog psát. A za tři roky se moje otázka ohledně ženství nijak nezměnila.

Teď jsem se k tomu úkolu vrátila. A víte co? Ty verše, kterých jsem se bála, už mám za sebou a přinesly mi velké požehnání. Stačilo mít na zřeteli Boha a jen jeden krok (verš). Všechno další nechat na Bohu a věřit, že on se postará o to, abych měla o čem psát.

Bůh nedává úkoly nad naše síly. On je porcuje tak, abychom je zvládli, a k jejich zdolání nám dává i potřebnou výbavu. Nejen duchovní a duševní, ale i finanční, emoční, fyzickou. Dává nám lidi, kteří nám pomohou, ačkoli už to ani nečekáme, nebo to nečekáme od nich. Bůh je praktický. Stvořil tento svět a všechno, co je na něm, takže rozumí tomu, jak co funguje, daleko lépe než my, a díky tomu dodává řešení na míru. Po nás (po mně) jen chce, abychom vykročili. Abychom zůstali zaměření na něj a ten úkol, který je před námi.

Jaký úkol máš před sebou ty?

1 komentář: „Genesis 8,18

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: