Genesis 11,29

Abram a Náchor si vzali ženy: žena Abramova se jmenovala Sáraj a žena Náchorova Milka, dcera Hárana, otce Milky a Jisky.

Bible, Genesis 11,29

Žena. Dcera. Sestra. Kolik vztahů, tolik rolí. Kolik rolí, tolik tváří. Pro každého jsme někým jiným. Pro některé i v jinou dobu někým jiným. Je to těžké? Je to schizofrenní? Ne. Tak jsme byli stvořeni. Ženy i muži. K obrazu Božímu. K obrazu našeho Stvořitele. Tím, jaké máme role, jak se jich ujímáme, jak je rozvíjíme či nikoli, odrážíme Boží slávu v nás. A to je naším úkolem. Nebo alespoň mým.

Vedle mých rolí vůči dalším lidem jsem i Boží dcerou. A to je pro mě ta nejdůležitější role. Je to to, co mě definuje. Nebo by mělo. Bible mě učí, že nic není tak důležité jako můj vztah s Bohem. Že základem je mít na prvním místě Boží království a jeho spravedlnost. Že mým úkolem je za všech okolností odrážet Boží slávu.

Jsem bezchybná? Naprosto ne! Dělám chyby jako manželka, matka, dcera i jako Boží dcera. Napsat od stolu, jak by to mělo být, je jednoduché. Ale jen se zvednu a vyjdu z pokoje, zapomenu na to. A když nezapomenu, tak začnu pochybovat hned v prvním rozhovoru. To se vsaďte. Ale chtěla bych to změnit. Moc.

Naštěstí nám byl dán Duch svatý, utěšitel, průvodce, společník. Ten touží po tom, učit nás, jak na Boha ukazovat. Jak strhávat nebe na zem, jak neustále žít v Boží přítomnosti. Takže pokud věříš, že Ježíš je Boží syn, a byla jsi pokřtěna Duchem svatým, starej se o ten vzácný vztah. Já budu taky.

Pokud chceš vědět o Duchu svatém, koukni na hledamboha nebo mi napiš.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: