Genesis 16,1

Sáraj, žena Abramova, mu nerodila. Měla egyptskou otrokyni, která se jmenovala Hagar.

Bible, Genesis 16,1

Víte, nepřestává mě fascinovat, že Hospodin někomu změnil jméno a tím i celý život. Tady máme Sáraj a Abrama, které všichni znají jako Abrahama a Sáru. Sáře bylo 90, Abrahamovi dokonce 99 let, když je Hospodin přejmenoval. Umíte si to představit?

Je vám devadesát, už ani cyklus nemáte, a někdo vám řekne, že za rok budete mít v náručí vlastní dítě. Už to je šok! Natož když vám změní jméno! Jen tak, bez vašeho souhlasu. A vlastně to ani neřekne vám, ale vašemu muži. Vždyť to je šílený. Sára měla veškerý nárok na to nesouhlasit, vztekat se, nechtít to dítě, odejít od manžela. V dnešní době by se jí nikdo nedivil, kdyby to udělala. A že to tenkrát bylo jiný? To je jedno. Hagar taky utekla…

Jsem uchvácena tím, jak Sára věrně následovala svého muže. Poslouchala ho, neodsuzovala. Jasně, dělala chyby. Chtěla pomoci Bohu ke splnění zaslíbení. Jasně. Byla přece jenom člověk. Ale přes to všechno neremcala (aspoň ne moc) a šla s Abrahamem do všech výzev, které od Boha přijal.

Je těžké věřit Bohu, i když s ním máte živý vztah, Ducha svatého, atp. Jak asi těžké muselo být věřit mu, když mluvil jen s vaším mužem? A toto mě vede k velké vděčnosti za to, že Ježíš přišel na zem, dal sám sebe a tím nám všem otevřel přímou linku k jeho Otci, Bohu Stvořiteli.

Pokud tě to láká a zajímá, začni číst Bibli, klidně online. Spíš začni Novým zákonem (kniha Matouš a dál). Nebo si najdi společenství (církev) ve svém okolí. Nebo se koukni na hledamboha.cz nebo mi napiš. Do týdne odpovím. Slibuji. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: