Genesis 17,19

Bůh však pravil: „A přece ti tvá žena Sára porodí syna a nazveš ho Izák (to je Bude se smát). Svou smlouvu s ním ustavím pro jeho potomstvo jako smlouvu věčnou.“

Bible, Genesis 17,19

Izák, tj. Bude se smát nebo taky Smíšek. Které ženě nevykouzlí pohled na (zejména malé) dítě úsměv na rtech? A které matce díky dětem nepřibyde nějaká ta vráska od toho, jak se s dětmi směje? Pro mě platí obojí. Ráda se směju. Moc ráda. A se svými dětmi obzvlášť. A přesto to dělám tak málo.

Jak málo si dělám čas na to, abych se svými dětmi jen tak byla, nic nedělala. Abych je jenom objímala a vnímala jejich přítomnost. Abych se radovala z jejich existence a přítomnosti. Místo toho pořád něco řeším. Vařím, peru, věším nebo skládám prádlo, uklízím, odpovídám na telefonu… Kolikrát za den jim řeknu „Počkej, až to dodělám“?

Hodněkrát. A pak vidím svého muže, jejich tátu, jak přijde z práce a věnuje jim celou svou pozornost. A všichni se smějí. Radují se. A já mu to tiše závidím. Ale proč? Protože JÁ jsem si na ně ten čas NEUDĚLALA. Nezastavila jsem se, nedala jsem jim přednost, nevypla jsem všechny ty majáčky v hlavě, které neustále houkají, co všechno ještě musím stihnout.

Nemusím. Jediné, co teď mám dělat, je být tu pro své děti tak, jak mě potřebují. Kdykoli mě potřebují. Obejmout je třeba stokrát za den, nechat prádlo prádlem, vypnout plotnu a jen si s nimi sednout, naslouchat jim, číst si s nimi. Být tu pro ně nejen tělem, ale i myslí, duší a duchem. Prostě cele. Stejně jako je tu pro mě kdykoli můj nebeský Otec.

1 komentář: „Genesis 17,19

Add yours

 1. Ahoj!
  Moc se mi tvé psaní líbí :-)! Ráda ho čtu :-).
  Fajn, že lze již informovat mailem o nových příspěvcích a nebudu nahodile chodit na blog.
  Děkuju! Ať se ti daří ve všem a máš stále novou Boží inspiraci na psaní!!!!
  J

  Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: