Genesis 18,9

Pak se ho otázali: „Kde je tvá žena Sára?“ Odpověděl: „Tady ve stanu.“

Bible, Genesis 18,9

„Kde je tvá žena?“ – „Tady.“

Jasné, prosté, jednoduché. Vážně?

Abraham naprosto přesně věděl, kde se jeho žena nachází. Ví to ale naši muži? Víme to my? Vím to já?

Dlouho jsem to nevěděla. Nevěděla jsem, proč dělám to, co dělám. Nevěděla jsem, jaký je můj úkol od Boha. Znala jsem očekávání společnosti a okolí. Ale to není ono. To člověka nikdy nemůže naplnit. Zkusím být konkrétní, abyste mě dobře pochopili.

Po maturitě a přijetí na VŠ jsem naprosto jasně přijala, že mám vystudovat učitelství, že se na to mám v tu danou dobu soustředit a nic víc moc neřešit. Jasně, že jsem řešila i jiné věci, ale tohle měla být priorita, o ostatní se staral Bůh. Když jsem se na ten úkol soustředila, bylo mi dobře, naplňovalo mě to a moc víc jsem nepotřebovala. Byla jsem tam, kde jsem měla být.

Pak ale přišlo období, kdy jsem absolutně netušila, co po mně Bůh chce. Bylo to něco hroznýho. Byla jsem se vším nespokojená. Na vděčnost jsem se musela hodně soustředit. Okolí to dost možná nepostřehlo, ale já se cítila prázdná. Neviděla jsem smysl v tom, co dělám. Nic jsem nechápala, byla jsem mimo a snadno zabředávala do sebelítosti. Až nedávno jsem opět zjistila, co po mně Hospodin chce. A cítím se v tom moc dobře. Vím, kde se nacházím a co mám dělat.

Ne vždy je jasné, kde se nacházíme, co je náš úkol. Je ale důležité si to uvědomovat. A stejně důležité je, aby i naši nejbližší věděli, kde jsme. Aby, až se jich Boží posel zeptá, kde jsme, mohli mít jasnou a stručnou odpověď.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: