Genesis 19,26

Lotova žena šla vzadu, ohlédla se a proměnila se v solný sloup.

Bible, Genesis 19,26

Kde jdu já? Jsem vedle svého muže, před ním, nebo za ním? Jak to mám? A jak to má být?

Myslím, že je to jak ve které oblasti. Třeba v péči o děti jsem před ním :D. Zcela logicky. Jsem s nimi většinu času, jsme víc sžití, sbalit na výlet je pro mě otázka pár minut a děti nepůjdou do sněhu v tepláčkách. V blbnutí s nimi ale zase vede on…

Nejdůležitější je ale oblast duchovní. V první řadě jsem vděčná za to, že věříme ve stejného Boha. To je takový základ, abychom šli stejným směrem. A pak jsou tu další věci. Jako vztah k Ježíši, k Duchu svatému, k modlitbám v jazycích, k zázrakům v dnešní době… Toho je hodně. Tady nás Hospodin neustále obrušuje a vyučuje.

Kolikrát jsem si ve své pýše myslela, jak jsem oproti svému muži „duchovně zralejší“ (ještě než jsme se vzali). A pak jsem zjistila, kolik věcí má promodlených, jak pevně stojí v Kristu. A žasla jsem. Jsem za to vděčná. Byly to velké lekce pokory a pokání. Jsem vděčná Bohu za to, že nás vede k sobě blíž a blíž, a to tak, abychom šli spolu jako partneři – vedle sebe. Pak můžeme být jeden druhému oporou.

Takže kde máme být? Věřím, že vedle svých mužů. Abychom se o ně mohly opřít, čerpat od nich odvahu i směrování. Aby se oni mohli obrátit na nás a nemuseli se otáčet dozadu. A abychom byly vzorem našim dětem a nevedly je k pádu.

2 komentáře: „Genesis 19,26

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: