Genesis 24,39

Nato jsem svému pánu řekl: ‚Možná, že se mnou ta žena nepůjde.‘

Bible, Genesis 24,39

Právě teď si říkám, že je Bůh dobrý vtipálek 😀 Včera jsem si četla článek o tom, jak mám mít na zřeteli jen ten další krok, že Bůh mě povede a dá mi co psát. A teď mám pocit, že stojím na místě a fakt netuším, co mám zase na tohle napsat. Vždyť je to pořád to stejné, jako v asi tak dvou předchozích příspěvcích! 😀 Takže mi nezbývá než doufat v to, že dál nepíši já, ale Duch svatý skrze mě 😉

Je zajímavé, že byl poslán služebník. Že nešel syn sám. Nebo že tam nešel Abraham. A že Rebeka odešla se služebníkem. Že mu věřila, že nelže. Že věřila tomu, že ji dovede ke svému pánu.

Kolikrát ke mně asi Hospodin poslal svého služebníka, aby mi byl rádcem či průvodcem, a já ho odmítla, protože jsem chtěla Boha, a ne služebníka? Kolikrát jsem ho odmítla, protože jsem byla pyšná a povýšená? Protože jsem čekala a chtěla víc a Boží služebník mi byl málo?

Bojím se, že hodněkrát. Bojím se, že ve své pýše, lidské hrdosti, neposlušnosti a neochotě se pokořit a slyšet jsem mnohokrát přeslechla varování, radu, povzbuzení. Že jsem nenaslouchala druhým jenom proto, že dělají práci, kterou já bych dělat nechtěla, že se jinak oblékají, že jinak mluví, čtou něco jiného než já…

Některé z nich vidím před sebou, jako by to bylo včera. Můžu to omlouvat „mladickou nerozvážností a neznalostí“, ale je to pýcha a nic jiného. A tak jen skláním hlavu a prosím o odpuštění a pokoru.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: