Genesis 24,44

Jestliže mi ona řekne: ‚Jen se napij, a také tvým velbloudům načerpám,‘ bude to žena, kterou synu mého pána předurčil Hospodin.

Bible, Genesis 24,44

Velbloud vypije během chvíle cca 60 litrů vody. Když je vyčerpaný a potřebuje ji doplnit, tak během deseti minut i přes sto litrů! To nechceš čerpat! Ani jednomu, natož několika, kteří byli spíš vyčerpaní, než že by pili před pár hodinami.

Nikdy jsem se nad tím nepozastavila. Respektive jsem nikdy nechápala, proč si jako důkaz vybral zrovna tohle. Vždyť napustit vodu není nic hrozného, to umí každý. Jenže tenkrát nestačilo otočit kohoutkem…

Rebeka tedy prokázala pocestnému, jí neznámému muži, velkou službu. Mohla odejít, mohla mu říct, ať si napojí velbloudy sám, a nejspíš ho mohla od jejich studny i začít vyhánět. Ale to ona neudělala. Místo toho šla a načerpala kdoví kolik litrů vody.

Ona, která nebyla služka, která měla postavení dcery a dost možná si mohla nechat vodu nosit až do stanu svou služebnou, se snížila a sloužila. Umím to já? Umíš to ty? Pokořit se a posloužit potřebným? Ne jim jen poslat či dát peníze, ale fakt jim fyzicky pomáhat?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: