Genesis 26,7

Když se muži toho místa vyptávali na jeho ženu, řekl: „Je to má sestra.“ Bál se totiž říci, že je to jeho žena, aby ho muži toho místa kvůli Rebece nezabili, neboť byla půvabného vzhledu.

Bible, Genesis 26,7

Já toho Izáka tak chápu! Ačkoli… při čtení Bible kapitolu po kapitole mě pořádně štve. Hlavně v tomto příběhu. To si pravidelně říkám: „Chlape jeden, tvůj táta to udělal dvakrát a byl to průšvih. A ty to děláš taky? Proč? Proč? To ti to nikdy nevyprávěl? A Rebeko, to si to necháš líbit? U Sáry to byla aspoň polopravda… Grr.“

Jenže… Ono je tak těžké někdy věřit Bohu, že se postará. A to mi ještě nikdy o život nešlo a oproti lidem Starého zákona mám výhodu Ducha svatého. Takže se ani na Izáka, ani na Rebeku vlastně zlobit nemůžu.

Naopak, jsem ráda, že je i tento příběh v Bibli zaznamenán, protože ukazuje, že i „praotcové víry“ dělali chyby. A dokonce opakovali chyby svých otců (a matek). Stejně tak dělám chyby i já. A ačkoli jsem si kolikrát říkala, že budu jiná než mí rodiče, dělám stejné nebo velmi podobné chyby jako oni.

O to víc jsem proto vděčná za to, že Hospodin, můj nebeský Otec, je Bůh milosti a lásky a je ochotný mi odpouštět zas a znova. Chce jen, abych ho hledala, přišla k němu a nechala si pomoci.

A tak tě chci vyzvat k tomu, aby sis i ty nechal od našeho Stvořitele pomoci, abys u něj složil vše, co tě tíží, s čím si nevíš rady, a nechal se zahrnout všepřikrývající láskou.

Pokud nevíš, jak na to, koukni na hledamboha.cz nebo mi napiš.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: