Genesis 39,7

Po těchto událostech se stalo, že se žena jeho pána do Josefa zahleděla a naléhala: „Spi se mnou!“

Bible, Genesis 39,7

Tak jo. Tento verš nedává moc možností, o čem psát. Je dost evidentní, jaká je jeho hlavní zvěst. Manželka Josefova pána chtěla dostat Josefa do postele. „Spi se mnou.“ To nepřipouští moc diskuzi… Co dalšího si z tohoto verše vzít? Jaké ponaučení?

Ženy, my (vy i já), máme nad muži velkou moc. Ohromnou. Nejen v oblasti sexu, ale v mnoha dalších. Předpokládám, že i v příběhu Josefa je uvedená věta jen špičkou ledovce. Co všechno asi snášel, než padla tato osudná věta? Jaké rozmary dané ženy musel snášet? Jaké rozmary snáší naši muži? Jaké moje rozmary snáší můj muž?

Náladovost. Nároky na zajištění domácnosti. Nevyřčené prosby o „přidělání poličky“. Požadavky na trávení času s dětmi. Čas se mnou. Vyslechnout, co se za celý den stalo. Sem tam uvařit. Výlety. Péče o auto, finance. Návštěvy u rodičů, sourozenců. Udržování kontaktů s přáteli…

A já jen předpokládám, že to tak bude. Je to tak vždycky, bude to tak zase. Takhle jsme si to přece nastavili. Nastavili? Nebo jsem to nastavila já a jen čekám, že se mi muž i děti přizpůsobí? Josef utekl a dostal se do vězení. Můj muž je v tom se mnou… Ale!

Musím se ho opět zeptat nejen „Jak se máš?“, ale i „Co pro tebe mohu udělat?“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: