Exodus 2,2

Žena otěhotněla a porodila syna. Když viděla, jak je půvabný, ukrývala ho po tři měsíce.

Bible, Exodus 2,2

Napadají mě dvě věci:

  1. Jak to dokázala? Tři měsíce ukrývat dítě, nebo alespoň to, že je to chlapec. Nechápu. Vždyť dítě křičí, pláče, volá. Ve dne i v noci. Můžete ho chovat 24/7, a stejně pláči nezabráníte, protože to je jeho způsob komunikace, jinak to neumí. A pak si kladu otázku, zda žena-otrokyně mohla být tři měsíce jen tak doma? To nemusela pracovat? Myslím, že o mateřské či rodičáku si mohla nechat zdát…
  2. Neumím si představit, že jsem v její kůži. Že vím, že mému synovi jde o život. Resp. že mu již bylo odepřeno právo na život. Náš syn se narodil s vrozenou vývojovou vadou. Neohrožovala ho na životě, díky ultrazvuku jsme o ní věděli předem. Ale stejně vás nic nepřipraví na to, že místo 3–4 dní jste v nemocnici 14 dní s tím, že za pár dní se s dítětem vracíte na další operaci. Proto si dovolím tvrdit, že ani matka Mojžíše nebyla připravená na to, co ji čeká. Nemohla být. To prostě nejde. Můžete věci vědět, můžete je rozumem chápat (i když vraždění dětí asi chápat nelze), můžete si myslet, že víte, co vás čeká. A pak stejně plavete. Jediné, co se dá udělat – a myslím, že to udělala i matka Mojžíše –, je vrhnout se Hospodinu do náruče a nechat se nést.

V té situaci byl Bůh přítomen. Jinak to není možný. Věřím, že tam byl a staral se o Mojžíše i jeho matku. Věřím, že to byl On, kdo ho schoval před Egypťany. Věřím, že Mojžíšova matka znala Hospodina jako Boha živého, který slyší.

A tak přeji sobě i vám, abychom se uměli schovat v Bohu živém, abychom u něj uměli najít pokoj i odpočinutí, aby se stal naší posilou.

1 komentář: „Exodus 2,2

Add yours

  1. Ono to opravdu tak nějak funguje. Slyšel jsem vyprávění jednoho křesťana, který byl ve vězení pro svoji víru a podařilo se mu získat Bibli. Jednou si v ní opět četl a překvapil ho dozorce. Rychle si ji strčil pod blůzu, bylo to nápadné, ale dozorce na to přesto nereagoval. Tvrdil, že to musel být sám Hospodin, který dozorce zaslepil …

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: