Exodus 2,9

Faraónova dcera jí poručila: „Odnes to dítě, odkoj mi je a já ti zaplatím.“ Žena vzala dítě a odkojila je.

Bible, Exodus 2,9

Požehnání v soužení. Radost ve smutku. Pozdvihnutí v pádu.

To dělá můj Bůh! To činí ten, kterého miluji čím dál víc! O tom je Bible! O této Jeho nekonečné lásce a milosti chci vyprávět a zpívat po celý svůj život! A pak taky!

Chápeme to? Umíme si to představit?

Tři měsíce schovávám vlastní dítě, kterému vládní nařízení vzalo právo na život. Po třech měsících, kdy jsem ho kojila a na rukou nosila, ho v košíku posílám po řece. A brečím. To, že přežije, by byl zázrak. Možnost, že se s ním shledám, se limitně blíží nule. A najednou mi ho vrací do náručí faraónova dcera se slovy, ať ho odkojím. Už to je lepší než mé sny. Peníze, jídlo, jakákoli forma platby už je navíc. Protože pro milující matku není víc než být se svým dítětem.

Toto dělá Hospodin. Toto po mně (nás) chce Hospodin. Chce, abych se mu cele (ale opravdu cele – tzn. i děti i manžela i sny a přání i reputaci, atp.) vydala. Abych pustila kontrolu. Abych padla na kolena. Protože pak přichází On a jeho realita. On a jeho dary. Až tehdy, když mu odevzdám to nejcennější, co mám, mi může dát (a dává) to nejcennější, co má On.


Teď to bude trochu mimo téma, ale musím to sem napsat.

V posledních dnech poznávám Boha i Bibli jinak, než jsem je znala. Najednou ožívají. Boží slovo i Hospodin. Jsou pro mě reálnější, bližší, srozumitelnější. Chci víc a víc trávit čas nad Biblí a čas v Boží blízkosti. A to stejné přeji i vám, mým čtenářům.

Bůh je živý! Bůh je život.

Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: