Exodus 3,22

Každá žena si vyžádá od sousedky a spolubydlící stříbrné a zlaté ozdoby a pláště. Vložíte je na své syny a dcery. Tak vypleníte Egypt.

Bible, Exodus 3,22

Šperky, šaty či kabát a boty pro speciální příležitosti nebo jako dárek od někoho nám vzácného nebo památka na maminku, babičku, dědu… Každá z nás něco takového máme. Každá má nějaký takový kousek, o který by nerada přišla nebo ho zničila.

Egypťanky o vše, nebo o většinu, přišly. Jen tak. Ze dne na den. Přišly izraelské ženy a ony jim to vše odevzdaly. Po těch ranách, co zažily, dost možná i ochotně a dobrovolně. Jen aby už měly klid a mohly se ze všeho vzpamatovat. Přišly o úrodu, dobytek, zdraví, syny. Proč tedy lpět na majetku? Vždyť ten lze nahradit…

Izraelské ženy najednou majetek získaly. A získaly mnohem víc. Získaly právě tu připomínku. Dostaly připomínku doby otroctví v Egyptě.

Ale především Izrael získal vše, co potřeboval pro vytvoření Schrány smlouvy a Stánku setkávání. Hospodin je zaopatřil. Zaopatřil je do budoucna, aby nestrádali a mohli mu sloužit.

A to je ono. Hospodin zaopatřuje. Hospodin se stará, pečuje. Možná ještě nevíme, proč nám dává to či ono, možná nevíme, proč nám naopak to či ono nedal, ale on nás zná. On mě zná a má se mnou plán. Budu ochotná mu odevzdat to, co mi dal do úschovy, až si to vyžádá?

1 komentář: „Exodus 3,22

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: