Exodus 21,4

Jestliže mu dal jeho pán ženu, která mu porodila syny nebo dcery, zůstane žena a její děti u svého pána, a on odejde sám.

Bible, Exodus 21,4

Bible je pro mě Boží slovo. Beru ji tak, jak je napsaná. Nerada nad ní polemizuji, slovíčkařím. Pro mě je platná tady a teď stejně, jako platila před sto či tisíci lety. Zaznamenává události, popisuje vztah mezi Bohem a člověkem, zachycuje historii. Přináší chválu, inspiraci, proroctví i zaslíbení.

A pak jsou tam verše a celé pasáže, kterým nerozumím. Jako třeba tento. Pán dá svému otroku ženu. Otrok odslouží danou dobu a odchází. Bez ženy a bez dětí. Jiná doba. Jasně. Jiné postavení otrok-pán, žena-muž,… OK. Ale stejně. Kde je v tom Boží láska a milosrdenství? Muž se sice mohl rozhodnout zůstat u toho pána, ale to už bylo navždycky! Jak to Bůh myslel? Proč to ustanovil takto?

Jsou to chvíle, kdy si uvědomuji svou malost před Pánem. To, že jsem Jeho stvoření a On je tvůrce. To, že z jeho pohledu to má smysl, který já (zatím) nevidím. Jsou to chvíle, kdy vím, že nyní tomu ještě nerozumím, ale jednou porozumím. A zda to bude ještě tady na zemi, či až na věčnosti v Nebi, to záleží jen na milosti mého nebeského Otce.

Já zatím budu dál věřit Jeho slovu a Jeho zaslíbením. (A číst Bibli zas a znova, protože mě tam vždy něco překvapí. 🙂 )

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: