Exodus 35,29

I přinášeli Izraelci dobrovolný dar Hospodinu, každý muž a žena, které pudilo srdce, dobrovolně přinášeli všechno potřebné k dílu, které skrze Mojžíše přikázal Hospodin vykonat.

Bible, Exodus 35,29

Izraelci jsou již nějaký čas na cestě, už se stihli odklonit od Hospodina, který je vyvedl z Egypta, a vyrobit zlaté tele. To tele nechal Mojžíš rozdrtit na prach a totálně znehodnotit tak, že se zlato z něj již nedalo použít. A stejně se v Bibli dočteme, že Izraelci přinášeli tolik, že je Mojžíš musel zastavit, ať už další věci nenosí. Tak vyplenili Egypt. Tak je Hospodin zaopatřil. Tohle mě fascinuje a z toho si toužím brát příklad. Toužím jít za Hospodinem a spoléhat na jeho zaopatření. Dnes se chci ale zaměřit ještě na jednu věc.

… pudilo srdce, dobrovolně přinášeli všechno potřebné…

Znám to, to puzení srdce. Zažívám to často. Rozhodně mnohem častěji než tu druhou část, to dobrovolné přinášení všeho potřebného. Co mi v tom brání? Co je to za zeď mezi puzením a uskutečněním? V mém případě velmi často lenost. Nechce se mi. Nechce se mi otevřít Bibli. Nechce se mi zavřít notebook a jít se modlit. Nechce se mi to nastudovat, naplánovat cestu do města na poštu, zavolat, odepsat,… A pak to puzení slábne, až zanikne.

Jediné, co mi pomáhá, je uskutečnit danou věc hned. Neodkládat to. Nedumat nad tím a jednat. Tím neříkám, že se člověk má do všeho vrhat po hlavě. To určitě ne. Ale pokud vím, že po mně Hospodin něco, cokoli, chce, tak mám jít a udělat to. On sám pak bude jednat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: