Leviticus 12,2

Mluv k Izraelcům: Když žena otěhotní a porodí chlapce, bude nečistá po sedm dní; bude nečistá jako v době svého obvyklého krvácení.

Bible, Leviticus 12,2

Možná se to bude někomu zdát zvláštní, ale já mám ta nařízení ohledně nečistoty a očišťování vlastně docela ráda. Nejenom toto týkající se porodu a šestinedělí, ale i ta další. Na první pohled se sice tváří diskriminačně, ale na ten druhý se dají najít poklady.

Třeba tady. Žena po porodu je nečistá. To zní hrozně! S nečistou přece nikdo nechce nic mít! Vždyť by se pak musel očišťovat, nemohl by do chrámu, a kdo si má pamatovat, co všechno ještě! Ale také to znamená, že jí dají všichni pokoj. Že bude mít klid sama pro sebe a novorozené dítě. Že k ní přijdou jen ti nejbližší, kterým za očišťování stojí. Taky toho nemůže moc dělat, aby se nádobí nemuselo vyhodit a látka spálit a tak. Takže odpočívá. Osmý den se jde očistit a taky je obřízka narozeného chlapce. A pak se matka očišťuje ještě třicet tři dní. A máme tu šestinedělí! Jak to zní teď?

A podobně se lze podívat na řadu dalších příkazů ohledně čistého a nečistého. Zkuste to a napište mi do komentářů, co vás zaujalo nejvíc. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: