Leviticus 18,15

Neodkryješ nahotu své snachy. Je to žena tvého syna, neodkryješ její nahotu.

Bible, Leviticus 18,15

Kdo s kým, kde s kým. Proč a nač. Může a nemůže. Žena a muž. Muž a muž. A žena a žena. Ano a ne. Jo, i tohle Bible řeší. I na toto nabízí opovědi. Že je to zvláštní? Není. Člověk byl stvořen do vztahu a pro vztah. Hned první hřích narušil vztah, vlastně vztahy. Mezi lidmi a Bohem a mezi mužem a ženou. A první vražda byla hned bratrovražda. Takže je zcela logické, že Hospodin ustanovuje i pravidla pro intimní vztahy mezi lidmi.

Přijde mi až šílené, jak ďábel věděl, a stále ví, co přesně má napadnout, aby oslabil vztah člověka k Bohu. Tím, že překecal Evu k snězení zakázaného ovoce (a ona pak Adama), vložil semínko rozkladu do vzácného vztahu mezi dvěma lidmi i mezi Bohem a lidmi. A to semínko klíčí a roste a množí se stále. Zas a znovu je Satanem napadán vztah. Jakýkoli vztah. Je napadán lží, nepřejícností, závistí, pomluvami, sváry, neshodami, neporozuměním, nedostatkem času na toho druhého. Ďábel přesně ví, co dělá.

Hospodin to ale ví taky. To proto poslal svého syna Ježíše. Poslal ho, abych měla naději na uzdravení vztahu. Vztahu s Bohem, manželem, dětmi, mamkou, bráchou, tátou, sestrou, kamarády. Poslal ho, abych nemusela přinášet zvířecí oběti, a přesto před Ním byla čistá, neposkvrněná, svatá. Poslal ho, abych měla možnost prosit o odpuštění a pomoc ke změně a mohla být vyslyšena. Poslal ho, aby odstranil veškerý hřích, který stojí mezi mnou a Bohem.

A já tento Jeho dar přijímám. Přijímám to, že já jsem jen člověk hříšný, člověk, který potřebuje pomoc. A přijímám i milost Jeho lásky a oběť Ježíše Krista, jehož krev mě očistila. Přijímám ten dar, být v Božích očích čistá a svatá.

Přijímáš ho i ty?

Pokud je tvá odpověď „ano“ a nevíš, co dál, koukni na stránky hledamboha.cz, kde je řada lidí (i kurzů), kteří tě rádi nasměrují a zodpovědí tvé otázky. Anebo můžeš napsat přímo mně. Nebo kouknout na jakdonebe.cz.

1 komentář: „Leviticus 18,15

Add yours

  1. Jakub začíná své rady v 2. kapitole tím, že nás varuje, abychom nikdy nikoho neposuzovali podle toho, kolik kdo má v kapse. Náš Spasitel přišel do vypůjčené stáje, kázal z vypůjčené loďky. Vypůjčil si minci, aby mohl znázornit pravdu. I hrob si vypůjčil. Připomeňme, že všichni křesťané jsou částí Jeho Těla, ať už jsou v jakékoliv křesťanské denominaci – všichni jsme s Ním jeden. Uvnitř tohoto Těla je bratrství a Ježíš Kristus je naším společným jmenovatelem. Právě tak, jako ve vnějším světě platí různá platidla, zde platí láska a přátelství. Takže jestliže se hlásíme k Jeho jménu – nedělejme Mu ostudu – On si to nezaslouží! Nemáme lepšího a věrnějšího přítele než je Kristus!

    K vztahu k lidem, kteří žijí „venku“ lze říct: Nemysli si, že jsi lepší, než lidé ve „světě“. V tom Tvém „člověčenství“ jsi právě takový, jako ti, které potkáváš na ulici, v obchodech či tramvaji. Jediný rozdíl je v tom, že Ty jsi řekl „ANO“, když se Tě On zeptal, zda chceš ten Jeho dar! To je vše, co Tě dělí od nich! Jsi hříšníkem, který byl spasený Boží milostí, láskou, laskavostí!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: