Leviticus 18,23

Nebudeš obcovat s žádným dobytčetem a neznečistíš se s ním. Ani žena se nepostaví před dobytče, aby se s ní pářilo. Je to zvrhlost.

Bible, Leviticus 18,23

A stupňujeme. Šestinedělí. Menstruace. Poměr se snachou. A teď s dobytčetem. Jasně, Bože, přesně na takový témata jsem si vždycky přála psát zamyšlení a zveřejňovat je. Jojo, přesně tak. 😀 😀 😀

Snad jste pochopili můj pokus o nadsázku, možná sarkasmus. Tohle fakt není něco, co jsem tady chtěla řešit a nad čím jsem se chtěla primárně zamýšlet. Ale věřím, že v Bibli je to z nějakého důvodu.

Zcela upřímně, když čtu tento verš, říkám si: „Proč to Bůh tak zdůrazňuje? To je přece jasný, ne? Že to není OK.“ (V Bibli je to minimálně 2x, viz další zamyšlení tento týden.) Ale moje zkušenost s Bohem je jiná. V Bibli má všechno svůj důvod. Jaký je tady?

Těžko říct. Osobně ho hledám někde u náboženských praktik okolních národů. Že Hospodin Izraeli říká, že On toto neschvaluje. Stejně jako provádění dětí ohněm. Co si z toho můžu vzít v dnešní době?

Jsem přesvědčená, že především to, že Hospodin je jiný než další bozi dnešní společnosti. Že nechce stejné oběti a praktiky. Že touží po mé čistotě a posvěcenosti, po mé stoprocentní oddělenosti pro Něj.

A to mu toužím dát. K tomu toužím dospět. Amen.

1 komentář: „Leviticus 18,23

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: