Leviticus 20,16

Kdyby se žena přiblížila k nějakému dobytčeti, aby se s ní pářilo, zabijete ženu i dobytče. Musejí zemřít, jejich krev padni na ně.

Bible, Leviticus 20,16

Je to tu zase. To obcování s dobytčetem. Asi to tenkrát bylo téma. Není to jediná věc, co se intimního života týče, která se v knize Leviticus opakuje. Takže asi to celé bylo téma. A co si budeme povídat, je to téma i dnes. LGBT, registrované partnerství vs. svatby (manželství), adopce homosexuálními páry, potraty, změny pohlaví, počet pohlaví… Je toho mraky a mraky. Valí se to na mě ze všech stran. A proto obracím svůj pohled opět k Bohu, k Ježíši, k jeho kříži.

Při pohledu na milost mně Bohem darovanou, na očištění Ježíšovou krví a zároveň na tento verš mě jímá hrůza. Uvědomuji si, z čeho jsem byla vysvobozena a od čeho zachráněna. Ne, fakt nemám chuť na sex s dobytčetem. Ale ono tam lze dosadit jakýkoli hřích. Lež. Polopravdu. Pomluvu. Pýchu. Závist. Lenost. Hněv. Neposlušnost. Vždyť: „Mzdou hříchu je smrt… A já jsem zhřešila. Hodněkrát, i dneska.

Naštěstí ten verš (a celá Bible) má pokračování: „… ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu.“ (Římanům 6,23) A za ten dar jsem Bohu vděčná. Jsem vděčná za to, že nemusím zemřít, že nemusím otročit hříchu. Přeji si však na Ježíšovu oběť stále hledět jako na dar a tak s ní i zacházet a nepřidávat další rány.

Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: