Leviticus 20,27

Muž či žena, v nichž by byl duch zemřelých nebo duch věštecký, musejí zemřít. Ukamenují je. Jejich krev padni na ně.

Bible, Leviticus 20,27

Já jsem tak ráda, že nežiji pod Zákonem, ale pod milostí. Tak ráda, že nežiji v době před příchodem Krista. Nejenom proto, že bych jako nežidovka neměla vůbec nárok na to, přistoupit k Bohu (což vlastně ani jako žena nebo jako člověk nepocházející z kněžského rodu, atp.), ale i proto, že mi nehrozí na každém rohu smrt.

Boží zákon, který předal Mojžíš Izraeli, je fakt neúprosný. Je to buď život, nebo smrt. Nic mezitím. Může se až zdát, že je bez minimální šance na nápravu chyby (šanci dává to, že nestačil jeden svědek). Život, nebo smrt.

„Předložil jsem ti život i smrt, požehnání i zlořečení; vyvol si tedy život, abys byl živ ty i tvé potomstvo. (Deuteronomium 30,19)

Hospodin předložil Izraeli život i smrt. Předložil (a stále předkládá) život i smrt i mně. I tobě. Tohle se nemění. Jen my nemusíme za své provinění okamžitě zaplatit. Mám možnost, a ty taky, uznat Ježíše jako svého Pána a Spasitele. Mám možnost se nechat očistit Jeho krví, odklonit se od smrti (hříchu) a přejít do života.

Já volím život. Co ty?

Máš otázky? Něčemu nerozumíš? Napiš mi. Nebo koukni na hledamboha.cz nebo na jakdonebe.cz nebo zapátrej, zda ve tvém okruhu přátel není nějaký křesťan. Hlavně ale, hledej odpovědi a vytrvej v tom, dokud je nedostaneš.

1 komentář: „Leviticus 20,27

Add yours

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: