Numeri 5,12

Mluv k Izraelcům a řekni jim: Kdyby se žena některého muže dostala na scestí a zpronevěřila se mu…

Bible, Numeri 5,12

Kdyby. Kdyby. To slovíčko, ze kterého čiší Boží touha po tom, aby to nikdy nenastalo. To slovíčko, o kterém říkáme: „Kdyby nebylo kdyby, nebyly by chyby.“ To slovíčko plné Boží lásky k nám. Slovíčko, kterým začíná tak drsná a krutá pasáž o prokletí.

Koukám na ten verš a mám pocit, že vidím a slyším Hospodina, jak doufá, že ta situace nikdy nenastane. A přitom ví, že i na použití tohoto zákona dojde. Cítím to jeho zmučené srdce, které volá: „Prosím, nedělej to! Ublížíš si.“ A dochází mi, že to Hospodinovo srdce volá každý den, zas a znovu. Zas a znovu. Stejně jako já, když nastavuji hranice svým dětem a doufám, že je nikdy nepřekročí.

Tento a následující verše jsou tvrdé. Hodně. Těžko se v nich hledá Boží milost a láska. A přesto věřím, že tam je. Že tyto verše (stejně jako mnohé další) nastavují tu pomyslnou hranici, kterou fakt nemám překročit. Kde už ani Hospodin nemůže jinak než nasadit hrozbu trestu.

On věděl, že se v Izraeli (a nejen tam) najdou lidé, kteří jím dané hranice bezpečí a péče překročí. Ale ve své lásce a milosti jim dal předem vědět, co je čeká, když z nich vyjdou.

A tak bych si i já přála umět dávat svým dětem jasně najevo hranice i následky jejich překročení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: