Numeri 5,31

Muž bude prost viny, žena svou vinu ponese.

Bible, Numeri 5,31

Jak jako muž bude prost viny? Jaký muž? Ten podváděný (nebo jenom hodně žárlivý), nebo ten, se kterým byla žena nevěrná? A proč má nevěrná žena nést vinu a muž ne? Co to jako je? Kde je spravedlnost? Kde je nějaká rovnoprávnost?

Odpově zní: U BOHA. Jenom on ví, proč nastavil své zákony tak, jak je nastavil. Jen on ví, proč se Země točí takto a ne na druhou stranu. On stvořil vesmír, zavěsil hvězdy na nebeskou klenbu, zapálil Slunce, dal dráhy planetám, břehy vodám, rostlinám sílu růst, člověku úkol. Jen on je svrchovaný.

Člověku byla dána svoboda mu věřit (a svěřit se mu do péče), nebo vzít život do svých rukou a snažit se z vlastních sil. Hospodin neslíbil člověku jednoduchý život, když se rozhodne mu věřit. Slíbil, že se o něj postará. A tento slib dodržuje i dnes. Zas a znova zaopatřuje své děti, každé tak, jak potřebuje (a jak mu dovolí).

Každý den zaopatřuje i mě a mou rodinu. Každý den rád zaopatří i tebe. Jednou povzbuzením, jindy financemi, potřetí jako tichý hlas nebo jako nečekané setkání.

Pomalu se učím přestat Boha ptát „Jak?“ nebo „Proč?“. Na tyto otázky nepotřebuji znát odpověď. Raději se Boha ptám: „Jsi v tom se mnou? Jsem v tom s tebou?“

2 komentáře: „Numeri 5,31

Add yours

 1. Podle mne je verš vytržený z kontextu. Ta kapitola se věnuje žárlivosti a končí verši (překlad B21):
  29
  Toto je zákon žárlivosti. Platí v případech, kdy se žena odklonila od svého manžela, a tak se poskvrnila,
  30
  nebo když se muže zmocní žárlivost vůči jeho manželce. Postaví ji před Hospodina a kněz při ní vykoná vše podle tohoto předpisu.
  31
  Manžel bude prost viny, žena však svou vinu ponese.“
  Žárlivý manžel je katastrofa i dnes, takže to lze vlastně brát jako ochranu manželky, že její muž nevezme věc do svých rukou.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: