Deuteronomium 22,5

Žena na sebe nevezme, co patří muži, a muž neobleče, co nosí žena. Hospodin, tvůj Bůh, má v ohavnosti každého, kdo to činí.

Bible, Deuteronomium 22,5

Zcela upřímně, naprosto netuším, co si Hospodin myslí o módě a jejím vývoji. Netuším, jak se dívá na to, že v dnešní době nosíme kalhoty, tepláky a k tomu triko. Doufám, že mu to nevadí, protože je to fakt praktické, s dětmi obzvlášť. Stejně tak doufám, že mu nevadí, když si vezmu manželovo triko na spaní.

I když… co když mu to vadí? Co když Hospodina uráží to, jak dnes chodíme oblečení? Ptá se ho na to vůbec někdo? Ptám se ho na to já?

Naposled jsem tyto otázky řešila asi někdy v pubertě, když jsem se s rodiči dohadovala, jaká sukně je už moc krátká a jaká ještě ne. Nebo něco podobného. Od té doby nic moc. A přitom to vlastně není vůbec špatná otázka.

Při křtu jsem se rozhodla dát Hospodinu celý svůj život, se vším všudy, všechny jeho oblasti i aspekty. A k tomu nevyhnutelně patří i šatník. Takže vzhůru do toho.

Pane, přijď, prosím, i do mého šatníku, do mého stylu oblékání. Nastav v mém životě své hranice, měň mé návyky k oslavě tvého jména. Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: