Jozue 2,4

Ale ta žena muže odvedla, ukryla a řekla: „Ano, ti muži ke mně přišli, ale já jsem nevěděla, odkud jsou.“

Bible, Jozue 2,4

Tento příběh mě fascinuje. Izraelci se chystají zaútočit na Jericho. Vyšlou zvědy a čekají na jejich návrat. Zvědové nejsou tak nenápadní, jak by asi chtěli, a v Jerichu je hledají vojáci. A teď to přijde…

Rachab, nevěstka, na kterou dost možná lidé pohlíželi svrchu, v Izraeli by jistě byla kvůli své profesi opovrhována, zvědy schová. Proč? Protože se doslechla, jaké divy činil Hospodin. Řada těch divů se stala před čtyřiceti lety a ona tomu beztak věřila. Jednala v rozporu s nařízením svého krále, protože věřila Hospodinu. Nebo alespoň v Jeho moc. Prokázala odvahu a skvělý odhad situace.

Slyšela, jaké skutky učinil Hospodin, aby vyvedl svůj lid z otroctví, slyšela, jak je střežil na jejich cestě pouští, a podle toho jednala. Neměla strach, ale bázeň před Hospodinem. A ta zachránila ji i celou její rodinu. Hrozila jí jistá smrt, ale dočkala se požehnání.

Přála bych si být jako ona. Čelem k nepříjemným okolnostem mít na zřeteli, co Hospodin učinil a činí. Mít bázeň před Hospodinem a nechvět se strachy. Být odvážná a jít proti proudu.

Nechť i na vás spočine Hospodinovo milosrdenství.

Amen

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: