Soudců 4,21

I uchopila Jáel, žena Cheberova, stanový kolík, vzala do ruky kladivo, přikradla se k němu a vrazila mu stanový kolík do spánku, že pronikl až do země. On totiž tvrdě spal, protože byl unaven. Tak zemřel.

Bible, Soudců 4,21

Opět jeden z veršů, které mě upozorňují na to, že být ženou není výmluva. Upozorňuje mě na to, že jako křesťanka, následovnice a učednice Ježíše Krista, mám jednak svěřené úkoly a druhak zodpovědnost za sebe i za druhé. Nemusí se mi to líbit, ale je to tak.

A jaké ty úkoly a zodpovědnosti jsou? Třeba výchova dětí, které mi Hospodin ve své milosti svěřil do péče. A s tím souvisí zajištění nejenom materiální a intelektuální, ale také duševní a duchovní. To nyní vnímám jako jeden z největších úkolů, který mám. Zajistit svým dětem prostředí, kde budou moci duchovně růst, poznávat Boha Otce, Ježíše Krista i Ducha svatého.

Dalším takovým úkolem jsou třeba i modlitby za vesnici a oblast, kde žijeme. Moc křesťanů tam není, ale lidí, co potřebují Krista poznat, je tam spousta. Já jim víru nevnutím, to nejde. Ale mohu se za ně modlit. Dělám to? Velmi málo. A to mi Hospodin ukázal, že to dělat mám. Takže tak.

Měla bych odhodit všechny výmluvy, že jsem žena, že mám dvě malé děti, že jsem unavená a nevyspalá, a měla bych přijmout to, k čemu mě Hospodin volá, a jít do toho. Necítím se na to. Ale víra není o pocitu. A tak se teď a tady modlím, aby mě Duch svatý pořádně nakopnul a pomohl mi donutit se k akci. Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: