Soudců 9,53

Vtom hodila nějaká žena Abímelekovi na hlavu mlýnský kámen a prorazila mu lebku.

Bible, Soudců 9,53

Fajn. Hospodin má zcela jistě smysl pro humor. A velký. Myslím, že zrovna teď se v Nebi směje tomu, jak mě dostal ;).

Protože verše se slovem žena jsou v Bibli seřazeny do tematických celků. Všimli jste si toho někdy? Já až při psaní tohoto blogu, už několikrát. Někdy je to dáno tím, že jsou v jedné kapitole, ale teď se to téma táhne už druhou, ne-li třetí knihou.

Protože často, když píši příspěvky na blog, jsem docela slušně usvědčována ze hříchu (tedy něčeho, co mě odvádí od Hospodina a staví to mezi námi bariéru). Co to je teď? Teď je to lenost a odmítání svěřených úkolů. Ten stav „prostě se mi nechce“ nebo „a proč zrovna já?“.

Jo, fakt. Nechce se mi zajišťovat dětem nějakou besídku nebo skupinky, protože to znamená to zorganizovat. Občas se mi nechce být ve výchově důsledná… Ale ženě z tohoto verše se také asi nechtělo bojovat na hradbách, Debóře prorokovat, Chaně se chovat v zármutku jako opilá a slíbit Bohu prvorozené dítě, Ester být v královském harému… Nechtělo se jim, a přesto učinily to, k čemu byly povolány.

A tak se i já dnes kořím před svým Bohem, žádám Ho o odpuštění a rozhoduji se pro změnu. Rozhoduji se přijmout zodpovědnost za své činy a neodkládat úkoly mně svěřené a jdu napsat ten „zvací dopis“ na skupinku pro rodiče s dětmi. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: