Soudců 11,2

Gileádovi porodila syny také vlastní žena. Když její synové dospěli, vypudili Jiftácha. Řekli mu: „Nemáš nárok na dědictví v domě našeho otce, protože jsi syn jiné ženy.“

Bible, Soudců 11,2

Jiftách byl nemanželský syn. Levoboček. A jak z našich pohádek i dějin víme, levobočci či děti předchozích žen to nikdy nemají jednoduché. A nejinak to bylo v případě Jiftácha. Jeho bratři ho vyhnali. Prostě ho poslali pryč, ať se protlouká životem, jak umí, a nějak si poradí.

A on si poradil. Neříkám, že bez chyb nebo že bych chtěla zažít to, co on (ono slíbit něco Hospodinu a pak kvůli tomu muset obětovat svou dceru není nic moc), ale poradil si. A to tak, že jeho jméno je v Bibli, na rozdíl od jmen jeho bratrů, zaznamenáno. A to něco znamená.

Proto jsem přesvědčená, že pokud následujeme Hospodina a plníme sliby jemu dané, je jedno, jací jsou naši biologičtí rodiče. V tu chvíli jsme totiž Boží děti. Já i ty. Sourozenci v Kristu. Dědicové Boží. Princové a princezny, jak se říká dětem. Kněžky a kněží Boha nejvyššího, jejichž jména jsou zaznamenána v knize života.

Amen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: