Soudců 13,6

Žena přišla povědět svému muži: „Přišel ke mně muž Boží; vypadal jako Boží posel, tak byl hrozný. Ani jsem se ho nezeptala, odkud je, a on mi své jméno nepověděl.“

Bible, Soudců 13,6

Hospodin je bůh, který slyší i mluví. Posílá své posly, aby mluvili k jím vybraným lidem. A posílá je i za ženami. Poslal je za Sárou, matkou Samsona i za Marií. Ve dvou případech dokonce vyjevil svůj plán nejdříve ženě a pak až jejímu muži. Hospodin je živý bůh a podle toho jedná.

Ano, jsem přesvědčená o tom, že Hospodin mluví i dnes. Mluví ke mně skrze Bibli, své slovo, kázání, chvály, ztišení i modlitbu. Když ho hledám, odpovídá. Ne vždy tak, jak bych si přála, ale to k tomu patří. On je svrchovaný. On je mou nadějí a láskou. Od něj mám vše, co mám.

A přesto… Přes vnitřní přesvědčení i množství zázraků, které vykonal v mém životě, jsem schopna pochybovat. Zapomenout na to, co učinil, a pochybovat o tom, že mě slyší a že mluví.

V takových chvílích mě pak verše, jako je ten dnešní, usvědčují a povzbuzují. Připomínají mi okamžiky, kdy Hospodin mluvil ke mně, kdy se mě zastal, kdy jednal. Vnímám, jak důležité je si takovéto momenty připomínat, zapisovat a uchovávat v paměti, protože pak roste má víra i má důvěra v toho, který mě stvořil.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Blog na WordPress.com.

Nahoru ↑

%d blogerům se to líbí: